Netradičný tréning s Matejom Tóthom 2019

Tento školský rok je prvým rokom, kedy na ZŠ Moskovská 2 v BB, prebieha O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Tá si postupne získava deti po celom Slovensku.

Vďaka akadémii, možnosti využívania priestorov školy, sponzora mesta BB a ROTARY CLUBu BB, rodičom a vyškoleným trénerom sa deti učia systematicky a správne športovať. Tréningy sú zamerané na rozvoj všeobecných pohybových schopností. Na základe odbornej metodiky a prepracovanému plánu tréningov sa deti učia vykonávať správne pohyby. Malí športovci sa takto pripravujú na budúce športové výkony. Prostredníctvom cvičení, v ktorých sú zakomponované hry a súťaže sa stávajú tréningové jednotky zaujímavé, veselé a motivujúce.

V pondelok 18.11.2019 čakalo na malých športovcov, ale aj na žiakov školy milé prekvapenie. Konalo sa slávnostné otvorenie Športovej akadémie Mateja Tótha za prítomnosti olympijského víťaza a majstra sveta v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. Deti sa z jeho účasti veľmi tešili. Po úvodnej autogramiáde sa začal samotný tréning. Matej sa bez váhania premenil na kamaráta malých atlétov. V úvodnej časti si s nimi zahral naháňačku. Po spoločnej rozcvičke vedenej našim „veľkým vzorom“  sa začala hlavná časť tréningu so zameraním na rozvoj koordinácie a reakcie. Atmosféra bola nabitá športovým entuziazmom. Loptičky lietali sem a tam. Štarty z rôznych pozícií potrápili telo a precvičili koordináciu pohybov. Štafetový beh prebudil v deťoch súťaživého ducha. Na konci tréningu prebehla krátka beseda. Milým a deťom blízkym spôsobom im Matej Tóth porozprával o neľahkej ceste k úspechu a povzbudil ich v športovom napredovaní.

Deti Športovej akadémie a žiaci ZŠ Moskovská zažili tréning snov. Snívať však dlho nebudú. Na najbližšom piatkovom tréningu si spoločne dajú „do tela.“

                                                                                                        Tréneri ŠAMT ZŠ Moskovská

Publikované: 29. 11. 2019 | prečítané: 109x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore