Fuggerovská cesta 2019 - remeselné dielne

Žiaci 1.stupňa našej školy spolu s pani učiteľkami aktívne spolupracujú s SCVČ Relaxáčik. Dôkazom toho je aj aktivita, ktorú absovovali všetky triedy na 1.stupni. Týka sa projektu Fuggerovská cesta – po stopách bystrickej medi. Tretiaci boli v dielňach Relaxáčiku vyrábať voňavé mydlá – zahrali sa na mydlárov. Najskôr sa dozvedeli veľmi zaujímavé informácie o tom, čo používali ľudia v minulosti, keď mydlo ešte nepoznali, ako sa umývali, prali... Výroba mydla deti zaujala – vytvorili mydlá z olivového oleja, z kozieho mlieka, pridali do nich rôzne bylinky ako levanduľu, nechtík, ale i škoricu, ovsené vločky, aktívne uhlie, prírodné esencie... a tak okrem krásnych ručne robených mydiel sa miestnosťou šírila krásna vôňa.

Štvrtáci sa zahrali na šperkárov – vyrábali šperky z medeného drôtika. Dozvedeli sa aj veľa nových informácií o ťažbe medi, na čo všetko sa meď používala a kde sa meď využíva. Deti vyrábali prívesky alebo náramky. Práca to bola náročná – preverila ich trpezlivosť. Deti zistili, koľko precíznosti a trpezlivosti sa skrýva za týmito krásnymi výrobkami. Povedali si, že odteraz si budú viac vážiť prácu remeselných majstrov, ktorí vyrábajú takéto krásne ozdoby.  

Deti s pomocou tety Zuzky a Ivky z Relaxáčika a pani učiteliek dokázali vyrobiť krásne výrobky, na ktoré sa môžete tešiť na jarmoku, kde sa budú predávať na jar v našej škole.

Publikované: 26. 11. 2019 | prečítané: 126x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore