Workshop Ekologická stopa 2019

Ak ste doteraz nepočuli o projekte udržateľná mobilita, dnes sa to zmení. Na hodine environmentálnej výchovy sme so žiakmi siedmeho ročníka privítali Luciu Rossovú z nadácie Ekopolis.

Lucka momentálne pracuje na projekte udržateľná mobilita. Nám tento projekt predstavila v rámci tematického celku Ekologická stopa. Najprv sme si so žiakmi zopakovali, čo to je ekologická stopa. Ako sa vyjadruje a čo všetko vstupuje do výsledku. Vedeli ste, že ekologickú stopu najviac ovplyvňuje spôsob dopravy, zdroje, ktoré využívame a tiež to, čo jeme? Žiaci začali skupinovou aktivitou, kde mali usporiadať vybrané štáty od najvyššej ekologickej stopy až po najnižšiu. Zistené údaje si žiaci porovnali a vysvetlili sme si prečo je napríklad USA na 1.mieste a Madagaskar má naopak najnižšiu ekologickú stopu. V ďalšej úlohe žiaci diskutovali o doprave. Žiaci vymenovávali aké poznajú spôsoby dopravy, ktoré sú ekologické a ktoré menej. Žiaci prezentovali akými spôsobmi môže doprava ovplyvňovať životné prostredie. Nakoniec sme si spoločne spravili krátky kvíz, v ktorom sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí. Vedeli ste, že Holandsko, Dánsko a Nemecko sú krajiny v ktorých je najviac rozvinutá cyklodoprava? Naši žiaci to uhádli. Na záver sme sa všetci zhodli, že najekologickejšia doprava je pešobusom prípadne práve bicyklom. 

Lucke ďakujeme za návštevu, cenné informácie a vedomosti, ktoré sme sa dozvedeli, ale zároveň ďakujeme za darčeky vhodné pre správnu cyklistickú výbavu, ktoré sme obdržali.

Publikované: 21. 11. 2019 | prečítané: 127x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore