Škôlkari na náučnom chodníku 2019

Žiaci našej školy sa o náučný chodník starajú v každom ročnom období. Chránia tento kus prírody, ktorý našli medzi panelákmi. Tu je im príjemne. Pravidelne naň pozývajú deti z blízkych materských škôlok.

Aj tento rok sa žiaci 4.A, 4.B a 4.C tešili na chvíľu, keď sa stanú pani učiteľkami a učiteľmi a cestou po náučnom chodníku preskúšajú predškolákov, naučia ich niečo nové. Tento rok nás navštívili deti z MŠ Jilemnického, MŠ Tulskej a z MŠ Novej.

Štvrtáci ich privítali na náučnom chodníčku v lesnej škole. Ukázali im pocitový chodník. Porozprávali im o bylinkách v bylinkovej záhradke.

V zdravom lese majú svoj domov rôzne zvieratká. Škôlkari presvedčili školákov, že vedia hádať hádanky o zvieratkách a zvieratká poznajú.

Na ďalšom stanovisku školáci predstavili predškolákom svojich stromových kamarátov – ihličnaté stromy. Deti prezlečené za veveričku a ďatľa preskúšali škôlkarov, či poznajú časti stromu. Vysvetlili im, že najviac energie sa skrýva v prírode.

Nadišiel čas na športovanie. Úlohou škôlkarov bolo trafiť šišku do kruhu ku zvieratku. Zvládli to úspešne. To všetko pod starostlivým dohľadom školákov.

Tajomné vrecko pohodené v lese ukrývalo plechovku, papier, ohryzok, gaštan ba aj plastovú fľašu. Škôlkari s istotou určili, či predmet do prírody patril alebo nie.

Školáci zvládli svoju úlohu a predškoláci presvedčili, že prírodu chrániť vedia, aj keď sú len malé detičky, za odmenu si zaslúžili od školákov milé darčeky.

Tešíme sa na spoločné stretnutie o rok.


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: failed to create an SSL handle in /www/z/s/u21057/public_html/include/clanok.php(43) : eval()'d code on line 10

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Failed to enable crypto in /www/z/s/u21057/public_html/include/clanok.php(43) : eval()'d code on line 10

Warning: file_get_contents(https://www.zsmosbb.eu//include/fotogaleria.php?id=744) [function.file-get-contents]: failed to open stream: operation failed in /www/z/s/u21057/public_html/include/clanok.php(43) : eval()'d code on line 10

Publikované: 22. 10. 2019 | prečítané: 257x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore