Rozprávkové Zvedavkovo 2019

Začiatok vyučovania nám spríjemnila rozprávka o Jankovi Hraškovi. V diskusnom kruhu sme spoločne hľadali odpovede na otázky: "Prečo je náš rozprávkový kamarát taký silný, múdry, vynaliezavý...?" A odpoveď sme našli. Celé tajomstvo sa ukrýva v malom zelenom hrášku, ktorý je veľmi výživný. Vitamíny v ňom ukryté napomáhajú rastu zdravých buniek, starajú sa o pevné kosti a zuby, pomáhajú udržiavať zdravé srdiečko, zlepšujú náladu a dodávajú energiu.

Naháňačka s Jankom Hraškom na hodine telesnej výchovy bola poriadne veselá. Potom sme hádzali malé zelené loptičky - hrášky o stenu tak, aby sa na ňu prilepili. Nikomu sa to veru nepodarilo, ale pochopili sme, čo to znamená, keď niekto povie: "Akoby som hrach na stenu hádzal!"  Pred písaním sme si rozcvičili pršteky namotávaním halušiek, ktoré Janko Hraško vysypal v brázde, keď do nej spadol. Hráškové počtové príklady sme zvládli na výbornú. Podarilo sa nám vymyslieť aj slovné úlohy o varení hrachovej polievky. V skupinách sme vymýšľali odpovede na otázky: Aký bol Janko Hraško? Čo urobil na cestičke s obedom za otcom na pole? Prečo chcem byť ako on? A vymysleli sme mu aj nové meno. Odpovede napísané do hrachových strukov sme pripli k výtvarným prácam na nástenku.

Na "hráškovom vysvedčení" sme si vymaľovali ďalšie hrášky za splnené úlohy.  

"Ďakujeme Janko Hraško, že nás učíš ľúbiť svojich rodičov, že si máme navzájom pomáhať, nevzdávať sa, keď máme prekonávať prekážky. Tešíme na ďalšie plnenie "hráškových" úloh.

                                                                                                                                                                                                                                                                   Zvedavkovia z 1.D

 
Publikované: 20. 3. 2019 | prečítané: 269x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore