Hádzaná 2019

Krajské kolo v hádzanej chlapcov aj dievčat sa opäť uskutočnilo v športovej hale v Detve. Koncom februára sa tu stretli najúspešnejšie družstvá z okresných a regionálnych kôl, aby súťažili o čo najlepšie výsledky a postup na žiacke majstrovstvá Slovenska.

Chlapci ukázali svojimi výkonmi, že sú naďalej konkurencieschopní. Po výsledkoch v základnej skupine im chýbal jeden gól k postupu do finálového zápasu. Sklamanie a únava sa podpísali na ich výkone o konečné 3. miesto, ktoré nezvládli a po prehre s Lučencom skončili nakoniec na nepopulárnom 4. mieste. O vyrovnanosti družstiev svedčí fakt, že na 2. mieste skončili chlapci zo Sliača, ktorých sme v skupine suverénne porazili.

Dievčatá tento krát prekonali chlapcov a po dobrých výkonoch v prvých dvoch zápasoch, keď bez väčších problémov zvíťazili nad družstvami z Lučenca aj z Rimavskej Soboty, ich čakalo finálové stretnutie o postup na majstrovstvá Slovenska. Posledný krok nezvládli. Napriek snahe a bojovnosti sa nedokázali strelecky presadiť a skončili na konečnom 2. mieste. Musíme športovo priznať, že finálový súper bol kvalitnejší a vyhral zaslúžene. Dievčatá po prvý krát postúpili až do finále a získali tak cenné skúsenosti, ktoré budú môcť v budúcnosti využiť.

Najlepšie družstvá dievčat, víťazky krajských kôl, privíta na majstrovstvách Slovenska začiatkom júna mestská športová hala v Detve. Vzhľadom na blízkosť najlepších hádzanárok do 15 rokov a možnosť vidieť na vlastné oči zaujímavé a kvalitné stretnutia, pripravujeme krátky zájazd pre našich žiakov. Bližšie informácie poskytnú v máji vyučujúci TSV.

Publikované: 15. 3. 2019 | prečítané: 144x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore