Farebné Zvedavkovo 2018

Aký by bol svet bez farieb?

Odpoveď na túto otázku hľadali Zvedavkovia zo Zvedavkova na začiatku svojho Farebného dňa.

" Svet by bol smutný, čierny alebo sivý. Nežilo by sa v takej krajine dobre. S farbami je svet oveľa krajší. Sú pre náš život veľmi dôležité. Zelené stromy nám dávajú kyslík na dýchanie, na hnedej pôde rastú rastlinky, žlté slniečko nás ráno budí, cez deň hreje ... " Múdre hlávky veru majú prváci z 1.D, lebo našli zaujímavé a správne odpovede.

Ranná pohybová hra, ako bocian stratil farebnú čiapočku, nielen rozhýbala telo, ale ukázala, že deti farby dobre poznajú.

V ďalšej časti Farebného dňa sa deti učili o delení farieb. Na chvíľku sa stali aj módnymi návrhármi farebného oblečenia. Skupina "Dúha" vysvetlila žiakom, ktoré sú základné farby. V skupine "Ohníčky" pracovali žiaci s teplými farbami a v skupine "Severák" zase so studenými farbami. Skupina "Maliari" miešala farby a našli odpoveď, na otázku, čo sa stane ak zmiešame žltú a modrú, červenú a žltú, modrú a červenú. Deti sa snažili vzájomne spolupracovať, dohodnúť sa a podať najlepší osobný výkon, aby skupina splnila zadané úlohy. Okrem  tvorivej zábavy musel každý žiak vypracovať pracovný list s názvom Farebné písmenká a Farebná matematika. V záverečnej prezentácii si trénovali svoje komunikačné zručnosti. A ide im to už celkom dobre. Spoločne vytvorili o delení farieb plagát, ktorý im pomôže na hodinách výtvarnej výchovy vybrať na kreslenie a maľovanie tú správnu farbu.

Za vynaložené úsilie a príjemne prežitý deň, všetkým deťom, ďakuje a chváli ich triedna učiteľka Anna Petrovičová.

Publikované: 13. 11. 2018 | prečítané: 220x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore