Mliečny deň vo Zvedavkove 2018

Odkiaľ máme mlieko? Kde bývajú kravičky? Aká dlhá je cesta mliečka od kravičky k nám? Ako sa doja kravičky? Prečo je mlieko pre deti dôležité? Odpovede na tieto otázky vyriešili prváci v 1.D triede poslednú septembrovú stredu v rámci Mliečneho dňa, ktorý bol venovaný Svetovému dňu mlieka v školách.

V rannej komunite si porozprávali žiaci čo vedia o mliečku a kravičkách. Potom si pozreli video "Cesta mlieka", aby sa dozvedeli ešte viac. A pozerali naozaj veľmi pozorne, lebo odpovede na kontrolné otázky vyriešili správne. Nasledovala práca v skupinách, pri ktorej dominovala vzájomná spolupráca. Vyfarbiť, vystrihnúť a zoradiť obrázky podľa postupnosti, ako sa mlieko od kravičky dostane až k nám, vystrihnúť obrázky s mliečnymi výrobkami z letáčikov obchodných a nákupných centier a oblepiť nimi telo kravičky, obalmi z mliečnych výrobkov nakŕmiť žltého Plastka a modrého Papierka podľa symbolov triedenia odpadu na obaloch a vystrihnúť masku kravičky boli úlohy, na ktorých deti usilovne pracovali. Záverečné vyhodnotenie práce skupín ukázalo, že zadané úlohy deti splnili výborne. Spoluprácu využili aj pri skladaní puzzle na mliečnu tému. Počas dňa si pochutnávali na mliečnej desiate. Biele fúzy pod nosom prezradili, že s chuťou vypili aj pohár mlieka.

Nakoniec sa dohodli, že budú s mliečkom každodenní kamaráti a budú papať mliečne výrobky, aby mali zdravé kosti a zuby. Správnym triedením obalov budú kŕmiť Plastka a Papierka, aby pomohli prírode a chránili životné prostredie. Veľké poďakovanie a pochvalu za splnenie úloh si od pani učiteľky naozaj zaslúžili všetky deti.

 

Publikované: 28. 9. 2018 | prečítané: 193x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie
Ochrana osobných údajov
toplist
Návrat hore