Páračky

Dobrý deň,
v mene organizátorov - dobrovoľníkov z Komunitného centra Fončorda, sa chcem poďakovať deťom a pani vychovávateľkám zo ŠKD Moskovská, ktoré sa zúčastnili v pondelok 29.1.2018 tematického podujatia "Tradičné páračky a fašiangové zvyky" v Komunitnom centre Fončorda.

Chlapci a dievčatá z II.B, II.C, III.A s milými p. vychovávateľkami p. Kavčiakovou a Maľovou prispeli k príjemnej celkovej atmosfére, vyskúšali si tradičné páranie peria, plnenie vankúšov, spievali so seniormi z nášho komunitného speváckeho zboru Radosť, niektorí aj s dobrovoľníkmi zatancovali, pochutnali na typicky fašiangovom menu- domácich šiškách, fánkach a orechovníkoch s bylinkovým čajom z komunitnej záhradky . Perie lietalo všade, žiadne obavy, deti sme pred odchodom dôkladne povysávali. Drobcom sa páčila aj výstavka krojov, čepcov, šurcov, textíli, skúšali krojové časti tradičných slávnostných odevov a tiež znalosti slovenských zvykosloví a nárečia.

ĎAKUJEME za návštevu a spoluprácu vašej ZŠ s našou komunitou KC na sídlisku Fončorda!

Poďakovanie nájdete aj v profile KC Fončorda na FB.

Milí organizátori a dobrovoľníci z KC Fončorda. Radi k vám chodíme, pretože vždy pre nás pripravíte zaujímavé podujatia, je u vás super atmosféra. Zakaždým sa niečo nové naučíme, potešíte naše srdiečka, oči, uši aj brušká. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Vychovávateľky a deti ŠKD SLNIEČKOVO.

Publikované: 30. 1. 2018 | prečítané: 185x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie
Ochrana osobných údajov
toplist
Návrat hore