Prvé športové súťaže

PRVÉ MALÉ ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

Už 57 krát sa začiatkom októbra zaplnil atletický štadión DUKLA na Štiavničkách žiakmi ZŠ a SŠ z celého širokého regiónu. Mnohí z nich si vyskúšali svoje sily a schopnosti v atletických disciplínach prvý krát  práve na HOREHRONSKÝCH HRÁCH.

Naši žiaci dosiahli najlepšie umiestnenia v behu na 800 m. st. žiačok, keď si M. Syčová z 8. A triedy dobehla pre bronzovú medailu. Podobne na treťom mieste skončila aj štafeta dievčat v zložení V. Múková, 9. A, T. Hrašková, 9. B, M. Syčová a N. Baniarová, obidve 8. A trieda. Povestný kúsok šťastia chýbal štafete chlapcov v behu na 4x60 m, ktorí skončili na nepopulárnom 4. m, podobne ako aj S. Karolovi z 8. B triedy  v hode kriketovou loptičkou.

Zostávajúci žiaci súťažili bez výrazného úspechu v podobe medailového umiestnenia, ale získané skúsenosti budú môcť využiť neskôr, počas jarného okresného kola v atletike družstiev chlapcov aj dievčat.

V sobotu 9. 9. 2017 sa na ihriskách ZŠ Sitnianska uskutočnil záverečný turnaj žiakov a žiačok ZŠ v minihádzanej, v rámci prvého ročníka otvorených majstrovstiev B. Bystrice v hádzanej, za účasti družstiev z Bojníc, Lehoty p/Vtáčnikom, Bánoviec n/Bebravou, Vlkanovej, ZŠ Sitnianskej a ZŠ Moskovskej. Naši žiaci obsadili v konečnom poradí v minihádzanej druhé miesto.

Školu úspešne reprezentovali: P. Macko, M. Knoško, M. Jadaš, M. Zbyňovský, R. Kminiak, J. Glončák, D. Hatalová – 5. ročník, L. Malčeková, L. Budaj, M. Glončák  - 6. ročník

Na fotografii úspešní žiaci z medailami a s pohárom za konečné druhé miesto.

Publikované: 12. 10. 2017 | prečítané: 269x