Biela pastelka

Dňa 23. septembra 2016 zorganizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska verejnú zbierku Biela pastelka 2016. Kampaň sa niesla v duchu prepojenia chôdze ako športovej disciplíny a chôdze nevidiacich s bielou palicou. Do tejto celoslovenskej akcie sa zapojilo mnoho Banskobystričanov. Okrem finančnej podpory sa tiež pokúsili o vytvorenie slovenského rekordu v chôdzi s bielou palicou a zápis do Knihy slovenských rekordov.
Aj deti z našej školy prišli podporiť ľudí, ktorým osud nedoprial vidieť krásy tohto sveta zdravými očami. So zaviazanými očami si vyskúšali chôdzu s bielou palicou alebo hádzanie lopty na cieľ so zvukovými signálmi. Zoznámili sa s Braillovým písmom a písaním na slepeckom písacom stroji, dali si  vyšetriť zrak a zistiť tak, či sú ich oči v poriadku. Milou súčasťou bola aj prítomnosť vodiaceho psíka, ktorý pútal pozornosť všetkých.
Tento deň bol pre deti veľkým zážitkom. Zistili aký je ťažký život v tme a mali možnosť vcítiť sa do každodenného života ľudí so zrakovým postihnutím odkázaným na našu pomoc.                                                                                                         

Publikované: 12. 10. 2016 | prečítané: 458x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie
Ochrana osobných údajov
toplist
Návrat hore