Európsky deň jazykov 2016

Na našej škole sa už stalo tradíciou, že pri príležitosti Európskeho dňa jazykov (26. septembra) navštevujeme Štátnu vedeckú knižnicu.    

Tento rok sa rôznych aktivít, ktoré pre nás pripravili jednotlivé študovne, zúčastnili žiaci siedmeho ročníka. Vo štvrtok 29. septembra 2016 sme postupne navštívili britské centrum, nemeckú študovňu (Goetheho inštitút) a Window of Shanghai. Okrem toho, že sa žiaci oboznámili s ponukou ŠVK, mali možnosť pozrieť si rôzne audiovizuálne ukážky v cudzích jazykoch. Zistili, aké množstvo materiálov, slovníkov, nahrávok a kníh si môžu požičať a s ich pomocou sa v cudzích jazykoch zdokonaľovať. Takisto im pracovníčky knižnice ponúkli poradenstvo v oblasti doplnkového vzdelávania a získavania rozličných certifikátov.

Každý z nás vie, že učenie cudzích jazykov je v dnešnej dobe potrebné; nie však každý vie, že môže byť zábavné a využitím vhodných prostriedkov nemusí byť vôbec náročné. Snáď sa medzi našimi žiakmi našlo pár ďalších, ktorých cudzojazyčná sféra zaujala.

Publikované: 7. 10. 2016 | prečítané: 351x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore