Krajské kolo vo volejbale žiakov ZŠ.

Dňa 22. 3. 2016 sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola vo volejbale, v športovej hale v Detve, za účasti chlapcov zo ZŠ Revúca, ZŠ Banská Belá, ZŠ Hriňová, ZŠ Poltár, ZŠ Spojová a  našich žiakov. V základnej skupine sme prehrali prvý zápas s neskorším suverénnym víťazom, chlapcami zo ZŠ Revúca, ktorý sa venujú volejbalu v rámci športového klubu a pravidelne reprezentujú náš kraj na M SR. V druhom, rozhodujúcom stretnutí, z pohľadu postupu do finálovej časti, sme sa stretli s družstvom zo ZŠ Banská Belá. Stretnutie bolo absolútne vyrovnané, po víťazstve v prvom sete sme v druhom prehrali 31 : 29. Rozhodoval tzv. skrátený, tretí set, ktorý sme smoliarsky prehrali 15 : 13. Chýbal nám kúsok športového šťastia, jedna úspešná lopta, jeden bod. Napriek neúspechu a veľmi slabej úrovne našej hry, musím konštatovať, že sa proti nám spojili viaceré nepriaznivé, objektívne faktory. Zranil sa nám jeden z kľúčových hráčov, J. Žabka z 9. A triedy, posledný mesiac sme sa nemohli pripravovať v telocvični, ktorá sa rekonštruuje, čo znamená, že chlapci neboli dostatočne pripravení, rozohratí. Ich aktuálna výkonnosť predstavovala len 50 % ich skutočných možností. Neúspech mrzí, samotná účasť na krajskom kole teší.

ZŠ reprezentovali: M. Kováč, M. Kupec, M. Surový – všetci z 9. B triedy, M. Hríbik – 9. A, M. Bačík, D. Roštár, M. Šubert – 8. A, T. Kováč z 8. B triedy.

Publikované: 2. 4. 2016 | prečítané: 532x