Snehuliaci u druhákov

Zima je tu a sniežik nepadá a nepadá. Túžime po sánkovačke, lyžovačke a bobovačke. Chceme si postaviť svojho snehuliaka, no stavať môžeme tak akurát voduliaka, lebo vody jesto, no snehu nikde.

         Keďže vonku nebol sneh, chceli sme privolať snehuliaka ku nám do tried. Dohodli sme sa a všetci sme si obliekli biele tričká, aby sme vyzerali ako snehuliaci. Naša trieda bola zrazu plná bielučkých snehuliačikov.

                   Počas vyučovania sme plnili rôzne snehuliacke a zimné úlohy. Na matematike sme počítali snehuliacke príklady, na etickej výchove sme zlepili zopár gulí a vznikli nám ďalší snehuliačikovia. Do každej gule sme napísali jedno písmeno z nášho mena. Ku písmenkám sme pripísali naše vlastnosti. Snehuliakov sme si zavesili na poličku, odkiaľ sa na nás usmievajú doteraz.

Na hodine čítania sme čítali Denník snehuliaka a dopĺňali sme spoločne slová, ktoré studený vietor odfúkol preč.

Na hodine slovenského jazyka sme si urobili rozumných snehuliačikov a na ich snehové brušká sme zaznamenávali rôzne slová s tvrdými spoluhláskami, ktoré sme sa už dobre naučili.

         Vytvárali sme aj príbeh o snehuliakovi. Tým snehuliakom sme boli my. Každý z nás si vymyslel nádherné snehuliacke meno a krásny príbeh. Z papiera sme vystrihli veľkého snehuliaka a do bruška sme mu nalepili náš príbeh. Snehuliakovi sme dokreslili mrkvičkový nos, oči a ústa z uhlíkov, farebný šálik a prilepili sme mu hrniec.

FOTOGALÉRIA

Publikované: 23. 2. 2016 | prečítané: 770x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore