TALENT GRAND PRIX

Novoročný šachový turnaj

Dňa 19.12.2015 sa uskutočnilo 3. kolo v  šachu GPX mládeže v CVČ Liptovský Mikuláš v budove CVČ. Na tomto turnaji reprezentoval (ZŠ Moskovská 2, Banská Bystrica) Dominik Pecháček (4. A), kde v konkurencii 55 hráčov obsadil pekné 4. miesto. V kategórii CH do 11 r. sa umiestnil na skvelom 1. mieste.

Cieľom GRAND PRIX MLÁDEŽE (ďalej GPX) je podpora organizácie náborových šachových turnajov mládeže v kategórii jednotlivcov, vytvorenie a udržanie národnej série na systéme dlhodobého hodnotenia s postupom do celoštátneho finálového turnaja na základe vopred určených postupových kritérií.

V prvú januárovú nedeľu 2016 sa uskutočnil XX. novoročný šachový turnaj a GPX mládeže Banská Bystrica 2016 pre kategórie mládeže a dospelých pri príležitosti 23. výročia vzniku Slovenskej republiky v priestoroch Spojenej školy Kremnička v Banskej Bystrici. V súbežne hranom mládežníckom GPX turnaji sa zúčastnilo 54 žiakov, ktorí bojovali o body do seriálu turnajov GPX SR v kategóriách dievčat a chlapcov do 8 , 11 a 14 rokov. Hlavným organizátorom podujatia bol šachový klub Junior pri CVČ Banská Bystrica.

V žiackom turnaji GPX reprezentovali ZŠ Moskovská Filip Haring, Dominik Pecháček a Hugo Mandák. V kategórii chlapcov do 11 rokov zvíťazil Dominik Pecháček zo ŠK Junior Banská Bystrica, ktorý sa stal aj celkovým víťazom turnaja GPX.