Školské majstrovstvá okresov regiónu BB žiakov a žiačok ZŠ v zrýchlenom šachu

Dňa 28. 10. 2015 sa uskutočnilo okresné kolo v zrýchlenom šachu žiakov a žiačok ZŠ, v areály CVČ Havranské 9, Banská Bystrica. Naše družstvo v zložení Dominik Pecháček 4. A - Noemi Jabrocká 4. B obsadilo 1. miesto. Turnaja sa zúčastnili žiaci zo ZŠ SL. Ľupča, ZŠ Ľubietová, ZŠ Hrochoť, ZŠ Sitnianska BB, ZŠ Ďumbierska BB a ZŠ Moskovská BB. V celkovom poradí zo 60 žiakov a žiačok postúpil Dominik Pecháček z 2. miesta do krajského kola, ktoré sa uskutoční 20.11.2015 na rovnakom mieste. V jednotlivých kategóriách dosiahli naši žiaci jednotlivé úspechy v rámci pretekov GPX. V súťaži chlapcov do 11 rokov obsadil Dominik Pecháček (4. A) výborné 1. miesto, v súťaži dievčat do 11 rokov obsadila Noemi Jabrocká (4. B) pekné 3. miesto a pekné 3. miesto obsadil aj v súťaži chlapcov do 14 rokov Hugo Mandák (6. A).

Majstrovské súťaže žiakov a žiačok základných škôl, 1. stupňa osemročných gymnázií a študentov a študentiek stredných škôl, 2. stupňa osemročných gymnázií Slovenskej republiky v zrýchlenom šachu (ďalej MSR ZŠ a MSR SŠ) sú celoslovenskými školskými postupovými športovými súťažami jednotlivcov v šachu. Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský šachový zväz s podporou Ministerstva ŠVVaŠ SR.

Víťaz celoslovenského kola získa titul školský majster SR, resp. školská majsterka SR. Víťaz krajského kola získa titul školský majster, resp. školská majsterka príslušného samosprávneho kraja. Víťaz okresného kola získa titul školský majster, resp. školská majsterka príslušného okresu.

Hlavným cieľom súťaže je nábor nových mladých záujemcov o rekreačné aj súťažné hranie šachu. Víťazi celoslovenského kola majú právo nominácie na medzinárodné školské majstrovské súťaže, pokiaľ Slovenský šachový zväz hráčov na tieto súťaže vyšle.