Dotkni sa hviezd

V stredu 9.9.2015 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili športovo-kultúrneho podujatia s názvom Dotkni sa hviezd . Podujatie sa uskutočnilo v športovej hale Štiavničky, kde bol pre žiakov pripravený pestrý program plný športu, zábavy, ale aj zaujímavých informácií týkajúcich sa nielen športu a olympizmu. Akciu svojou účasťou podporili naši úspešní olympionici a pozvanie neodmietol ani primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Na deti čakali originálne športové súťaže pod dohľadom profesionálnych atlétov, zaujímavé videoprojekcie s olympijskou tematikou, ale hlavne autogramiáda a fotenie sa s osobnosťami slovenského športu.

Asi najväčšiu pozornosť pútal čerstvý majster sveta v chôdzi na 50km a budúci účastník olympijských hier Rio 2016 Matej Tóth. Matej pripravil pre žiakov súťaž v chôdzi, o ktorú bol veľký záujem a sám sa ujal role rozhodcu. Ďalšou osobnosťou, ktorá preverila fyzickú pripravenosť našich žiakov bola Lucia Hrivnák Klocová, ktorá Slovensko reprezentuje na vrcholných podujatiach v behu na 800 a 1500 metrov. Lucia dohliadala na priebeh súťaže v skoku do diaľky z miesta. Lucia a jej súťaž sa tiež tešili veľkému záujmu žiakov. Treťou veľkou osobnosťou tohto podujatia bola slovenská reprezentantka a držiteľka ocenenia Atlét roka 2009 Martina Hrašnová. Martina sa venuje silovému športu, ktorý v atletike poznáme pod názvom hod kladivom. Žiaci si pod jej vedením zmerali sily v preťahovaní lanom. Samozrejme aj táto súťaž mala u žiakov veľkú popularitu.

Myslím si, že všetci zúčastnení si počas tohto vydareného podujatia prišli na svoje a verím, že podujatia podobného typu, ktoré motivujú žiakov k pohybu a rozširujú ich obzor sa budú v našom meste organizovať častejšie. Na záver sa chcem poďakovať vedeniu školy, ktoré nám umožnilo zúčastniť sa na tejto skvelej a akcii.  

FOTOGALÉRIA

 

Publikované: 16. 9. 2015 | prečítané: 680x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore