Podporujeme talenty

       Na našej škole sa aktívne venujeme práci s nadanými a talentovanými žiakmi. Túto činnosť vykonávame počas vyučovania aj individuálne, najmä pri prípravách na súťaže a olympiády, i v rámci mimoškolských aktivít. Podpora talentov nás nasmerovala k nadácii M-Market, ktorá podporuje zmysluplné aktivity umožňujúce rozvoj talentu detí, mládeže a mladých ľudí. Grantový program tejto nadácie „Hľadá sa talent“ finančne podporuje výnimočne nadaných umelcov alebo športovcov. Tento rok sa nadácia rozhodla podporiť dva talenty z našej školy: šachistu Filipa Haringa (5. B) a mladú, nádejnú spisovateľku Valentínu Sedílekovú (9. A).

        Filip sa venuje šachu od útleho detstva. V súčasnosti je reprezentantom a čerstvým majstrom Slovenska v kategórii do 12 rokov. Vďaka svojím šachovým úspechom bol v roku 2011 ocenený mestom BB, titulom „Najlepší športovec mesta“. Škola zúročila jeho talent a prihlásila ho do projektu, vďaka ktorému bude môcť využívať špecializovanú šachovú literatúru, logickú hernú pomôcku a voľné vstupy na plaváreň. Ako hrá šachový majster si mohli vyskúšať aj členovia šachového krúžku na aprílovej „Simultánke - 1 proti 9“. Pred ukončením školského roka chceme zaktivizovať aj rodičov, učiteľov i priaznivcov šachu, pre ktorých sme si pripravili „Šachové popoludnie“.

        Valentína (Vavi) je mladá, talentovaná spisovateľka. Má štrnásť rokov a navštevuje posledný ročník našej školy. Nápady sa jej rojili v hlave už ako malej, začínala s písaním do zošitka ako jedenásťročná. S vekom postupne pribúdali i poviedky, za ktoré získala dve ocenenia za prvé miesto v celoslovenských súťažiach. V dvanástich začala písať prvý diel z plánovanej trilógie Pokrvných a odvtedy je táto kniha neodmysliteľnou súčasťou jej života. Vďaka dobrým ľuďom a nadácii M-Market sa Vavi podarilo splniť svoj sen, vydať knihu Pokrvní – prvý diel, ktorá bola minulý týždeň uvedená na trh.

         Obidvom našim talentom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov pri ceste za svojim snom.

 

 

Publikované: 29. 5. 2015 | prečítané: 649x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore