Exkurzia učiteľov na SOŠ Pod Bánošom

Prvý prázdninový júlový deň si už žiaci užívali oddych od školských povinností, ale učitelia a vedenie školy usilovne pracovali. Učitelia I.st. s riaditeľkou ZŠ a zástupkyňou ZŠ pre I.st. sa zúčastnili exkurzie na SOŠ pod Bánošom. Prečo?

V rámci projektu financovaného z nórskych fondov Včelí plán pre biodiverzitu sme chceli so svojim partnerom dohodnúť ďalšiu spoluprácu.

Privítal nás pán riaditeľ SOŠ Ing. Pavel Fiľo. Celou exkurziou nás sprevádzala pani Mgr. Janka Trvalcová, ktorá mala pre nás pripravené zaujímavé informácie o včelách, ich živote, produktoch, študentských a školských aktivitách. Okrem iného nám predstavila včelie produkty, ktoré vyrábajú priamo na škole a aj predávajú vo včelárskej predajni v areáli školy. Mali sme možnosť vidieť viaceré druhy medov, prírodné antibiotikum propolis, peľ, veľa sme sa dozvedeli o liečivých účinkoch včelieho jedu a videli sme aj včelí chlieb. Taktiež nám ukázala priestor, v ktorom majú školské úle a realizujú tu aj dýchanie včelieho vzduchu – ide o terapiu, ktorá využíva liečivý vzduch v úli. Mohli sme nazrieť aj do špeciálneho dreveného domčeka – apidomčeka, v ktorom realizujú ďalšiu relaxačnú terapiu. Prešli sme sa aj po náučnom včelárskom chodníku, ktorý sa taktiež nachádza v areáli SOŠ. Boli sme sa pozrieť aj do miestnosti, v ktorej vykonávajú medové masáže, ktoré majú blahodárny účinok na zdravie. Exkurzia bola pre nás obohacujúca aj vďaka pani lektorke, ktorá nás svojim pútavým rozprávaním voviedla do tajov včelieho života. Ďakujeme jej za to. Už teraz sa tešíme, keď sem prídeme s našimi žiakmi a veríme, že sa naučia veľa nového o živote včiel. Je dôležité vzdelávať ľudí v tejto oblasti a je správne začať už v detskom veku. Treba si uvedomiť, že včely bez nás ľudí žiť dokážu, avšak my bez včiel nie. Sme radi, že našim školským projektom Včelí plán pre biodiverzitu tiež prispejeme k zvyšovaniu povedomia o dôležitosti včiel.
 
Fotogaléria
Publikované: 13. 8. 2021 | prečítané: 179x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore