Medzinárodný deň bezpečného internetu

Takmer celý náš život sa vzhľadom k súčasnej pandemickej situácii preniesol do virtuálneho sveta. Učíme sa na diaľku, stretávame sa na diaľku, nakupujeme online, navštevujeme galérie (dokonca aj tie zahraničné) alebo divadelné predstavenia online. Online... online... zaznieva odvšadiaľ a my sa preklikávame a preklikávame, až niekedy pomaly strácame pozornosť a ups! Toto som asi nemal odkliknúť a zverejniť... Toto už späť nevrátim. A zrazu si uvedomíme, že čo je raz na Internete, už tam ostane navždy. Aby sme však nemuseli plakať nad rozliatym mliekom a správali sa na Internete zodpovedne, využili sme aj dnešný deň na to, aby sme sa dozvedeli o nástrahách, ktoré na nás číhajú spoza rôznych virtuálnych rohov.

9. február je už tradične Dňom bezpečného internetu. V rámci medzinárodného projektu Erasmus+ Jakob Fugger a historical European influencer –#economic#political#social#medial#ecological#footprint sme spolu s našimi partnerskými školami z Belgicka, Talianska, Španielska a Nemecka zorganizovali (ako inak) online konferenciu k danej téme. Žiaci pracovali v piatich medzinárodných skupinách a v angličtine usilovne diskutovali o piatich rôznych témach:

Pictures on social media - laws, rights and tipps for different social media, like memes etc. (Spain) – fotky na sociálnych médiách

Netiquette - Dos and Donts on the web (Slovakia) - netiketa

media usage in different countries before Corona and now - problems and chances (Belgium) – médiá pred a počas Corony

Fakenews (Germany)

Influencer (Italy)

Na spoločnom fóre boli odprezentované výsledné produkty skupinovej práce, ako napr. poster s pravidlami netikety alebo padlet s príspevkami od žiakov.

V druhej časti konferencie sme sa preniesli do priestoru Twinspace v programe eTwinning, ktorý slúži na zaznamenávanie aktivít projektu a kolaboratívnu prácu projektových partnerov a hlasovali sme za najkrajšie logo, ktoré bude dôležitým identifikačným prvkom nášho projektového snaženia.

Obrazový materiál k našej dnešnej konferencii si môžete pozrieť v galérii. Sme veľmi radi, že vynaložené úsilie prinieslo ovocie v podobe tejto skvelej medzinárodnej aktivity a už teraz sa tešíme na ďalšie. Či online alebo offline, určite to bude opäť neopakovateľný zážitok.

Publikované: 10. 2. 2021 | prečítané: 25x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore