Erasmus plus - projektové stretnutie učiteľov, žiakov a hostí

JAKOB FUGGER a historical european influencer– #economic#political#social#medial#ecological#footpprints

Erasmus plus - projektové stretnutie učiteľov, žiakov a hostí

   V období svojh najväčšieho rozmachu sa Banská Bystrica stala križovatkou obchodného, duchovného a technického života. Spoločný mediarsky podnik Thurzovcov a Fuggerovcov prispel k mimoriadne čulým obchodným a spoločenským kontaktom stredoslovenských banských miest s Nemeckom, Českom, Poľskom, Sliezskom a ďalšími vyspelými krajinami Európy.

     Výnimočné obdobie histórie, ktoré malo vplyv na súčasnú podobu nielen Banskej Bystrice a okolia, ale aj ďalších významných európskych miest, sme sa rozhodli spoločne preskúmať a spoznať prostredníctvom mnohých aktivít.

    Projekt Erasmus+ je zameraný na rôzne oblasti pôsobenia Jakuba Fuggera. Po dobu dvoch rokov chceme spolu so žiakmi pátrať a objavovať jeho ekonomické, politické, sociálne, mediálne a ekologické stopy v jednotlivých partnerských krajinách a mestách. Vďaka projektovým aktivitách získajú deti nové vedomosti, ale najmä zručnosti, ktoré využijú v ďalšom štúdiu. Partnermi nám budú kolegovia a žiaci z týchto škôl:

Jakob Fugger Gymnasium, Augsburg, Nemecko
Instututo de Educación Secundaria Pablo Ruiz Picasso, Almaden, Španielsko
Onze-Lieve-Vrouwecollege, Antverpy, Belgicko
Oberschulzentrum Sterzing, Sterzing, Taliansko

    S učiteľmi z partnerských škôl spolupracujeme už dlhšiu dobu, avšak v utorok, 15.12.2020 sme sa stretli úplne všetci, učitelia, žiaci a zaujímaví hostia. Počas dištančného vyučovania sme nazaháľali, ale pracovali na spoločných aktivitách, ktoré sme si predstavili na veľkom „kick-off meetingu“. Na začiatku nás privítal Alexander Erbgraf Fugger-Babenhausen, potomok známeho Jakoba Fuggera. V prezentáciách a videách sme mali možnosť spoznať spolužiakov z Augsburgu, Antwerp, Almadénu a Sterzingu a pridali sa k nám aj odborníci z rôznych oblastí kultúrneho i spoločenského života, napr. pán Stanislav Manca, režisér dokumentárneho filmu „Cesty medi“, pani Wiebke Schreier, z Fugger-Welser-Museum v Augsburgu a pani Cristina Copado, z turistickej agentúry v španielskom Almadén.  Strávili sme spoločné online doobedie a tešíme sa na veľa ďalších aktivít, ktoré nás čakajú v nasledujúcom roku. Budeme spolupracovať v platforme eTwinning a dúfame, že zrealizujeme aj výmenné pobyty. Sme veľmi pyšné najmä na našich žiakov, ktorí sú napriek súčasným obmedzeniam motivovaní, nadšení a vo svojom voľnom čase pripravili video, ktoré si môžete pozrieť aj vy.

 

Publikované: 15. 12. 2020 | prečítané: 104x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore