Erasmus days

Naša škola sa v dňoch 15. a 16. októbra zapojila do iniciatívy Erasmus Days 2020. Pre žiakov sme počas vyučovania pripravili zaujímavé aktivity zamerané na eko témy. Okrem toho, že sa dozvedeli o aktivitách projektov Erasmus na našej škole,  mali možnosť zapojiť sa do písania "eko príbehov" v anglickom i slovenskom jazyku. Na vyučovaní environmentálnej výchovy sa zúčastnili workshopu na tému "eko stopa" a hoci sme veľmi chceli vysadiť aj pár "erasmovských" stromčekov, počasie nám to nedovolilo. Nevadí, počkáme si na slnečné dni a spestríme prírodu v areáli našej školy.

Eco Stories or Let The Trees Talk

#From Tree to Tree by Danka Sekerková   #A Magic Pine Tree by Patrik Čierňava   #O Borovici na Školskom Dvore by Patrik Hudák  #Birch by Tomáš Čaučík

Na vyučovaní environmentálnej výchovy sa žiaci zúčastnili workshopu na tému "eko stopa". Diskutovali s Luckou Rossovou z Nadácie Ekopolis. Najskôr však prelomili ľady zoznamovacou aktivitou – ekologické bingo, v ktorom hľadali spolužiakov, ktorí vypínajú vodu počas umývania zubov alebo vypínajú svetlo keď odchádzajú z izby. Naši siedmaci sú uvedomelí, čo sa environmentálneho správania týka. Aj ich vypočítaná ekologická stopa nie je taká vysoká ako ju majú napr. v priemere Američania. Diskutovali o tom ako  ekologickú stopu znižovať. Nakoniec sme si spoločne spravili krátky kvíz, v ktorom sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí. Vedeli ste, že Holandsko, Dánsko a Nemecko sú krajiny v ktorých je najviac rozvinutá cyklodoprava? Naši žiaci to uhádli. Na záver sme sa všetci zhodli, že najekologickejšia doprava je pešobusom prípadne práve bicyklom. 
        

A hoci sme veľmi chceli vysadiť aj pár "erasmovských" stromčekovpočasie nám to nedovolilo. Nevadí, počkáme si na slnečné dni a spestríme prírodu v areáli našej školy.

Pre žiakov a návštevníkov školy sme pripravili informačný kútik, kde si môžu prečítať o absolvovaných zahraničných mobilitách našich učiteľov a zároveň sa informovať o nových projektoch Erasmus plus a možnosti sa do nich zapojiť. 


 

 

 

Publikované: 5. 10. 2020 | prečítané: 194x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore