Erasmus days

Naša škola sa v dňoch 15. a 16. októbra zapojila do iniciatívy Erasmus Days 2020. Pre žiakov sme počas vyučovania pripravili zaujímavé aktivity zamerané na eko témy. Okrem toho, že sa dozvedeli o aktivitách projektov Erasmus na našej škole,  mali možnosť zapojiť sa do písania "eko príbehov" v anglickom i slovenskom jazyku v rámci aktivity Eco Stories or Let The Trees Talk (pdf).

                                                                                               

Na vyučovaní environmentálnej výchovy sa žiaci zúčastnili workshopu na tému "eko stopa". Diskutovali s Luckou Rossovou z Nadácie Ekopolis. Najskôr však prelomili ľady zoznamovacou aktivitou – ekologické bingo, v ktorom hľadali spolužiakov, ktorí vypínajú vodu počas umývania zubov alebo vypínajú svetlo keď odchádzajú z izby. Naši siedmaci sú uvedomelí, čo sa environmentálneho správania týka. Aj ich vypočítaná ekologická stopa nie je taká vysoká ako ju majú napr. v priemere Američania. Diskutovali o tom ako  ekologickú stopu znižovať. Nakoniec sme si spoločne spravili krátky kvíz, v ktorom sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí. Vedeli ste, že Holandsko, Dánsko a Nemecko sú krajiny v ktorých je najviac rozvinutá cyklodoprava? Naši žiaci to uhádli. Na záver sme sa všetci zhodli, že najekologickejšia doprava je pešobusom prípadne práve bicyklom. 
        

Hoci nám počasie neprialo, predsa sa nám o pár dní neskôr podarilo vysadiť aj niekoľko "erasmovských" stromčekov , ktoré svojou prítomnosťou spestria a oživia prírodu v našom školskom areáli a stanú sa súčasťou školského náučného chodníka.
              

Pre žiakov a návštevníkov školy sme pripravili informačný kútik, kde si môžu prečítať o absolvovaných zahraničných mobilitách našich učiteľov a zároveň sa informovať o nových projektoch Erasmus plus a možnosti sa do nich zapojiť. 


 

Zo zrealizovaných aktivít sa tešíme a veríme v mnohé ďalšie, ktoré budú súčasťou našich plánovaných Erasmus plus projektov.

PaedDr. Lenka Matejková

 

Publikované: 5. 10. 2020 | prečítané: 533x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore