Čo sa šepká o medenom meste

NA ZNÁMOSŤ SA VŠETKÝM DÁVA, ŽE SA CHYSTÁ VEĽKÁ SLÁVA 

Už je to tretí školský rok, čo sme sa s našimi žiakmi vydali na Fuggerovskú cestu – po stopách bystrickej medi. Začalo sa to nevinne, pomalými krokmi sme objavovali, odkrývali históriu a prepájali vedomosti a zručnosti našich žiakov. Pod láskavými rukami našich vyučujúcich žiaci napísali krásnu knihu. Áno, skutočnú knihu. Nesie meno Čo sa šepká o medenom meste a je plná literárnych i výtvarných prác žiakov bystrických základných škôl. Keďže tému Fuggerovskej cesty sa nám podarilo pretaviť aj do školského medzinárodného projektu, aj naša kniha je napísaná v slovenskom a preložená do anglického a nemeckého jazyka.  

Krst knihy, na ktorý sme pozvali úspešných autorov prác, sa uskutoční 29. septembra o 16.30h v priestoroch Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici

Ste zvedaví, čo dokázali žiaci vytvoriť? Príďte sa pozrieť sami. Výstava prác bude v priestoroch Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici v dňoch . O šikovnosti žiakov našej školy hovoria aj výrobky, ktoré vyrobili a ktoré si budete môcť kúpiť na Charitatívnom jarmoku remesiel a tradícií hneď v prvý októbrový deň v priestoroch našej školy. 

Sme hrdí na všetkých šikovných žiakov, ktorí do knihy prispeli a veríme, že sa Vám výstava bude páčiť. 

    

Publikované: 14. 9. 2020 | prečítané: 34x
Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore