Veľký Slavkov

Na začiatku školského roka nám pani učiteľka povedala, že nás čaká škola v prírode. „Paráda!“, povedali sme si. Nevedeli sme síce kde to bude, ale to nám predsa nemôže vadiť.

Ako sa školský rok rozbehol, pomaly sa začala plánovať aj naša škola v prírode a my sme si stále viac priali, aby už školský rok končil a my sme už mohli ísť.

Dni v kalendári sa míňali a zrazu sme všetci stáli okolo autobusu, ktorý nás mal odviezť na týždeň plný zábavy. Vraj aj školy, ale dúfali sme, že to bude „light“.

Stáli sme tam všetci šiestaci plní očakávaní a otázok. Aké to bude? Bude tam signál?? Nechytím kliešťa??? J

„Škola v prírode – Veľký Slavkov, Vysoké Tatry“ - každý googlil pred odchodom osto-šesť, ale realita predčila očakávanie. Ubytko v chatkách parádne, pohodlné, dokonca so signálom. Boli sme ako v tábore, partia dievčat/chlapcov, dosť času na jašenie „v cene pobytu“. Ako bonus – ihrisko na bedminton, volejbal, futbal a bazén!

Niekomu vadila ranná rozcvička, ale mne nie - cvičím rada. Horšie boli komáre. V noci si vyhliadli najchutnejšieho a ten sa ráno zobudil celý doštípaný.

Počasie nám prialo takmer na 100%, mohli sme si naplno vychutnať prekrásne tatranské lesy, lúky, čistý horský vzduch.

Každý deň mal iný program. V pondelok sme hrali hru – pýtali sme sa učiteľky: „Ste hruška?“ – na prekvapenie sme uhádli. Samozrejme sme museli vylúčiť pár možností. Čo učiteľ, to iné ovocie.J

Najviac sa nám všetkým páčil výlet do Tricklandie v Starom Smokovci. Bola jedinečná – kopec atrakcií ako zrkadlové bludisko, antigravitačná miestnosť, miestnosti s ilúziami. Všeko sme si náležite pofotili.

Videli sme aj Ždiarske múzeum o klobúčikových Goraloch. Všade nás sprevádzal animátor Ivan, známy svojimi humornými pesničkami. Jeden večer sme si ich zaspievali aj pri ohni.

Veľká zábava bola športová olympiáda - zmerali sme si zdatnosť v disciplínach beh cez prekážky aj s fúrikom, skákanie do diaľky ale aj vo vreci, hod na kužeľ, strieľanie z luku... Nektorí z nás veru prekvapili skvelými výkonmi.

Večer pred odchodom sme strávili diskotékou v maskách, odovzdávaním diplomov a medailí a preberaním, či máme dosť suvenírov pre našich doma. Ešte výlet k Štrbskému plesu a už nás čakala cesta autobusom domov do Bystrice.

Bolo nám super, radi by sme si to zopakovali!

album_432

Terezka Štefanovie, 6. B

Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore