Týždeň zdravia

16. október sa zapísal do dejín ako svetový deň výživy už v roku 1979. Vo svete ešte stále existujú obrovské rozdiely, pokým jedni žijú v prepychu a blahobyte, ďalší trpia a zomierajú od hladu. Svetový deň potravy je uznávaný vo viac ako 150 krajinách po celom svete. Kým v bohatých krajinách ide o prejedanie sa a nadmernú konzumáciu potravín, v krajinách tretieho sveta ľudia umierajú kvôli nedostatku jedla.
Preto sme sa aj my rozhodli prispieť malou troškou k zdravšej výžive a životospráve a to nielen jedeným dňom, ale celým týždňom. Zdravie je veľmi dôležité. Jeho význam si naplno uvedomujeme a preto sme od utorka 13. 10. do piatka 16.10. robili rôzne aktivity, ktoré nám dopomohli k zlepšeniu nášho zdravia.
V utorok sme si na prvom stupni počas prestávky všetci zacvičili, na druhom stupni si žiaci zahrali stolnotenisový kolotoč. V stredu sme v triedach krájali, miešali a ochutnávali zdravé ovocné a zeleninové šaláty. Vo štvrtok mali žiaci ťažšiu úlohu. Doniesť si a zjesť zdravú desiatu. Za prvý stupeň vyhrali žiaci 1.D, z druhého stupňa 7.A, ktorí mali všetci niečo prospešné pre ich zdravie. Títo žiaci dostali za odmenu jabĺčka a hrozno. Piatok sa niesol v duchu vody a dostal menovku „Modrý deň“. Úlohou žiakov bolo vypiť aspoň 1 liter čistej vody.
Vyvrcholením týždňa zdravia bola súťaž o najkrajšie jablko, ktorá sa uskutočnila v stredu 21.10. Žiaci si mohli pochutnať na výborných jablkových koláčoch, ktoré upiekli šikovné pani kuchárky v školskej jedálni a spoznať nové odrody jabĺk. Počas celého týždňa prebiehalo mnoho sprievodných akcií. Zbierali sme zdravé recepty, vytvárali sme nástenky, realizovali rôzne aktivity a pochutnať na rôznych zdravých potravinách si mohli všetci žiaci aj učitelia.

Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore