Geologická exkurzia

Žiaci ôsmeho ročníka dňa 25.9.2015 vycestovali na geologickú exkurziu do Banskej Štiavnice.

Prvá naša cesta viedla do Banského múzea v prírode, ktoré je umiestnené západne od centra. Ako najstaršia a tematicky najrozsiahlejšia banícka expozícia na Slovensku ukazuje vývoj rudného baníctva od stredoveku do konca 20. storočia. Tu bol každý žiak vystrojený prilbou, plášťom, baterkou a po premietnutí videa sa veru niektorí aj báli zostúpiť do Štôlne Bartolomej, ale nakoniec to všetci úspešne zvládli. V podzemí sme videli mnoho zaujímavých expozícií z ktorých najvzácnejšou bol azda Gápel na konský pohon (motor od banského výťahu), ktorý je jediný takýto stroj, ktorý sa na Slovensku zachoval.

Mnohých žiakov očarila Botanická záhrada, kde si žiaci mohli naživo pozrieť a „ohmatať“ Sekvojovec Mamutí, ktorý dosahuje výšku okolo 100 m a môže sa dožiť až 4000 rokov, čím sa zaraďuje, medzi najvyššie a najstaršie dreviny na Zemi. Poslednou našou zástavkou bol Berggericht - Mineralogické múzeum, kde všetci zúčastnení mohli vidieť viac ako 400 rôznych druhov minerálov z lokalít celého sveta.

Cieľom exkurzie bolo navštíviť Banské múzeum v prírode a Mineralogické múzeum, čo sa nám aj podarilo a verím, že si všetci žiaci odniesli so sebou príjemné zážitky, pozitívne pocity a bohaté vedomosti.

Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore