Dni detskej knihy

Dni detskej knihy 25.3. a 26.3. 2015

Všetci vieme, že marec zvyčajne patrí knihám. Tak tomu bolo aj tento rok. Deti na 1.stupni veselo a radostne čítali na hodinách aj zo svojich vlastných knižiek, navzájom si ich prezentovali, odporúčali.

Vyvrcholením boli Dni detskej knihy. Keďže sme vo štvrtok očakávali vzácnu návštevu – maliara Martina Kellenbergera a spisovateľa Branislava Jobusa, venovali sme stredu bližšiemu spoznávaniu diela týchto autorov – nielen v triedach, ale aj na spoločnom čítaní na chodbách. Za každú triedu z 2.-4. ročníka sme vybrali po 6 detí, aby sa s osobnosťami stretli, a potom ostatným priblížili svoje zážitky a postrehy.

Stretnutia s umelcami boli úžasné, tvorivé, veselé i príjemné, vtipné i poučné.

Ilustrátor, pán Kellenberger, deťom porozprával o svojom detstve, ako vyrastal a čo ho priviedlo k jeho zaujímavému povolaniu. Trpezlivo odpovedal na otázky detí, ktorým nebolo konca – kraja. Na záver deťom predviedol ako vzniká ilustrácia – čo znamenajú jednotlivé detaily, ako sa pracuje s rozmiestnením kresby, čo deti veľmi zaujalo.

Spisovateľ, pán Jobus, bol bezprostredný a vtipný človek. Rád zodpovedal naše zvedavé otázky, zoznámil nás bližšie so svojou tvorbou – aj s tým, ako vznikajú jeho knihy. Prezradil nám, že v príbehoch sú ukryté jeho zážitky. S udivením sme sledovali jeho hru na rýle (čítate dobre). Zanechal nám jasné posolstvo – plňte si svoje sny a tešte sa z každého dňa.

Veľmi ďakujeme.

Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie

Ochrana osobných údajov

toplist
Návrat hore