Aktuality

Literárna exkurzia - Dolný Kubín

Literárna exkurzia - Dolný Kubín

Dňa 15. 10. 2014 sa žiaci troch tried 7. ročníka zúčastnili literárnej exkurzie Dolný Kubín – Jasenová. V Jasenovej navštívili rodný dom Martina Kukučína, v ktorom si prezreli expozíciu o životnej púti a literárnej tvorbe tohto významného autora.

Medené mesto

Medené mesto

Pod týmto názvom divadlo Harry Teater dňa 23.10.2014 predviedlo pre deti tretieho a štvrtého ročníka z ŠKD interaktívnu bábkovú inscenáciu pod názvom „Medené mesto“.

Svetový deň výživy

Svetový deň výživy

Týždeň venovaný zdravému stravovaniu pri príležitosti Svetového dňa výživy 16. októbra je úspešne za nami. Dovoľte nám preto zhrnúť aktivity, s ktorými ste sa v rámci tohto týždňa mohli stretnúť. Všetky aktivity spájalo heslo: „Užívaj si zdravý život!“ a témou boli jesenné plody zo záhrady a z lesa.

Horehronské hry

Horehronské hry

Horehronské hry konané dňa 8.10. 2014 sa nám vydarili, zožali sme prvé úspechy. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu žiakom, ktorí sa umiestnili nasledovne

Osobnosti v okolí Banskej Bystrice.

Osobnosti v okolí Banskej Bystrice.

Dňa 2. 10. sa žiaci šiesteho ročníka vybrali spoznávať literárne osobnosti v okolí Banskej Bystrice. Tieto „literárno-historické potulky“ sa uskutočnili v rámci literárnej exkurzie, ktorá sa realizuje na začiatku každého školského roka.

Literárna  exkurzia

Literárna exkurzia

Dňa 8. 10. 2014 sa žiaci 8.A a 8.B triedy zúčastnili literárnej exkurzie do Mošoviec a Martina . V Mošovciach navštívili Múzeum Jána Kollára, v ktorom si prezreli expozíciu o životnej púti a literárnej tvorbe tohto významného autora .

Cestovanie so Smietkom

Cestovanie so Smietkom

Ešte ako tretiaci sme získali v školskom roku 2013/2014 prvé miesto v Súťaži „Kreslíme so Smietkom“, ktorá je sprievodnou súťažou k zberu druhotných surovín na školách. Dostali sme sladkú odmenu, farebné perá a reflexné príšerky.

Vyhodnotenie zberu papiera 2014

Vyhodnotenie zberu papiera 2014

Vyhodnotenie zberu papiera 06.10.- 10.10.2014.

Pasovačka piatakov

Pasovačka piatakov

10.10.2014 – V piatok sa žiaci oboch tried, V.A a V.B, podrobili tradičnému rituálu, ktorým ich starší žiaci zo Žiackeho parlamentu privítali na druhom stupni.

Európsky deň jazykov 2014

Európsky deň jazykov 2014

Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001.

Vitajte medzi nami

Vitajte medzi nami

V pondelok, 29. septembra 2014 sme sa všetci klubáci stretli v estetickej učebni, aby sme slávnostne otvorili nový školský rok a prijali medzi seba nové deti – prváčikov, ktorí si stihli pripraviť pre nás malé vystúpenie , aby dokázali, že už nie sú škôlkári, ale veľkí prváci.

Deň Polície

Deň Polície

26. septembra 2014 sa v Banskej Bystrici stretli asi všetci policajti z celého kraja. V slávnostnom sprievode na koňoch, s mažoretkami, so psíkmi prešli celým mestom až pod areál pamätníka SNP.

Týždeň v pohybe

Týždeň v pohybe

V pondelok 29.09.2014 sme v ŠKD Slniečkovo na ZŠ Moskovskej 2 v Banskej Bystrici vyhlásili TÝŽDEŇ V POHYBE“.

Stretnutie s Matejom Tóthom

Stretnutie s Matejom Tóthom

V rámci týždňa Fit pohybu sa štvrtáci a piataci v utorok 30.septembra 2014 stretli so slovenským reprezentantom v chôdzi Matejom Tóthom.

Hlboko pod zemou

Hlboko pod zemou

Vo štvrtok, 2.10.2014 žiaci ôsmeho ročníka „vycestovali“ na geologickú exkurziu do Banskej Štiavnice. Počasie nám prialo a už pred 8 hod. sme všetci plní očakávaní čakali na príchod autobusu.

Školská knižnica je otvorená!

Školská knižnica je otvorená!

Školská knižnica je otvorená od 1.10.2014 každý deň (pondelok-piatok) od 13.30h do 15.30h.  Tešíme sa na Vás....

Maratónska štafeta a dobrovoľníci

Maratónska štafeta a dobrovoľníci

Tretí ročník maratónskeho podujatia, ktorý sa konal dňa 7.9.2014 potvrdil pre Banskú Bystricu narastajúci záujem o tento šport. Na štart sa postavilo 750 bežcov z desiatich krajín, celkovo počas hlavného behu bežalo 1062 bežcov a spolu s detskými behmi sa ...

Výstava bábok

Výstava bábok

V Banskej Bystrici sa konal 19.ročník „Bábkarskej Bystrice 2014“. Včielky zo IV.B navštívili „Výstavu bábok“ po Pamätníkom SNP. Herci z Divadla na Rázcestí nám porozprávali o marionetách, maňuškách, manekýnoch, aj o tom, z akého materiálu sú vyrobené. Niek...

Deň otvorených dverí u Hasičov

Deň otvorených dverí u Hasičov

Hasiči V stredu 10. Septembra 2014 sa všetci druháci zúčastnili Dňa otvorených dverí Hasičského zboru v Banskej Bystrici. Čakali na nich trpezliví hasiči, veľké záchranárske hasičské autá, ale aj múdre slová kapitána hasičského zboru Banskej Bystrice, kto...

POĎAKOVANIE

POĎAKOVANIE

Dnes (19.09.) na ZŠ Moskovská 2, BB bola veľká jesenná brigáda, bolo to vyvrcholenie \"Týždňa dobrovoľníctva\" na škole, ktoré vyhlásilo Centrum dobrovoľníctva BB. Škola sa zapojila a bola úžasná pomoc zo strany zamestnancov, rodičov, žiakov, starých rodič...

Elektronická žiacka knižka
Externé testovanie žiakov T5 a T9
Rozvrhy
Stravovanie
toplist
Návrat hore